..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Mroźny Świt


Mroźny Świt to oszlifowany kryształ „Lokah-Uw”. Jest wielkości zaciśniętej dłoni. Jego nieskazitelna budowa i przejrzystość sprawiają, iż kryształ ten jest niemal niewidoczny. Kolejną nietypową rzeczą jest srebrna oprawa krawędzi Mroźnego Świtu. Jego pochodzenie jest dosyć tajemnicze, jak to zazwyczaj bywa z prastarymi znaleziskami. Wzmianki o jego obecności pojawiają się w kronikach ludzi krasnoludów jak i nawet elfów. W elfich kronikach można odnaleźć historię „Kamienia szczęścia i płaczu”. Jak donoszą elfie manuskrypty Mroźny Świt powstał jeszcze za czasów gdy świtem władali Slanowie. Był on częścią pradawnej machiny kreującej życie na planecie. To też może tłumaczyć kryształ z którego został wykonany.
Kryształy zwane Lokah-Uw nie są wytworem natury, lecz ziszczeniem pomysłu genialnych Slanów. Te kryształy uważa się za mityczne, gdyż nie były one odnajdywane od ponad siedmiuset lat. Cechują się dużą pojemnością magicznej energii, przypominając tym samym kamienie mocy, lecz tysiąckrotnie przewyższają ich potencjał.
Jak czytamy dalej w pradawnych księgach elfów, maszyna ta po ukończeniu swego dzieła została rozmontowana, a jej części rozsiane po całym świecie. Tego radykalnego kroku dokonali jej twórcy, Slanowie w obawie przed nadciągająca ekspansją mrocznych bogów. Zadanie jakie pełnił w tej machinie jest nieznane.
Kolejną wzmiankę można odnaleźć w klanowych księgach krasnoludów. Tutaj Mroźny Świt zwany jest „Śmiercią Fahta”. Jak podaje to źródło pewien krasnoludki górnik natknął się na kryształ Lokah-Uw w Górach Krańca Świata. Wiedziony chęcią zysku postanowił sprzedać Mroźny Świt pewnemu ludzkiemu czarodziejowi. Czarodziejem tym okazał się Faht. Faht był człowiekiem zachłannym, kupił kamień od pijanego krasnoluda w karczmie za śmieszne 150 złotych koron. Sądził, że jest to wyjątkowo duży diament. Informacja o tym intratnym zakupie szybko rozniosła się wśród osób z półświatka. Gildie złodziejskie rywalizowały ze sobą o zdobycie tego drogocennego kamienia, który wyceniono na 2500ZK. Gigantyczna suma sprawiła, iż szybko się zjawił zdesperowany zabijka, potrzebujący pieniędzy. Fath ze zmiażdżoną czaszką konał dwa dni. Dalsza historia przedmiotu miesza się z fikcją, przechodził z rąk do rąk, aż ślad po nim zaginął.
Ostatnią wzmianką jest notatka pewnego maga z Nuln, który stwierdza, iż przedmiot może magazynować ogromne ilości magicznej energii. Przez co staje się bezcennym unikatem, mogącym równać magów z bogami.


Zasady specjalne:
Mroźny Świt może pomieścić do 10 000 PM. Gdy jego moc przekracza 500PM zaczyna emitować z siebie przeszywający chłód.
Obecnie Mroźny Świt posiada 70PM, niestety jak do tej pory nikt nie odkrył sposobu „doładowania kryształu”, hipotezy jednak wiążą tą czynność ze srebrnymi okuciami, zamontowanymi na krysztale.


valld.
komentarz[18] |

Komentarze do "Mroźny Świt"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Wiedźmin
   Chart
   Świątynia Upa...
   Zew Krwi
   Biały Płomień...
   Płomienie Smo...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.019179 sek. pg: