..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Alexander Arwitz – Ten atletycznie zbudowany blondyn, o zielonych oczach jest mistrzem w posługiwaniu się korbaczem. Jego cechą szczególną jest blizna na lewym policzku.
Jego talent w posługiwaniu się korbaczem jest powszechnie znany w okolicach Nuln. Często pojawia się na corocznych targach w Altdorfie, Nuln, Bögenhaffen, by popisywać się swymi zdolnościami. Bierze udział również w walkach gladiatorów, w tedy zazwyczaj jest wynajęty za grube pieniądze przez szlachciców z najzamożniejszych domów. Czasami pracuje dla nich również jako Szampierz. Arwitz ceni sobie swobodę, a najemna choć dobrze opłacana praca, uwłacza jego honorowi człowieka wolnego i niezależnego.
Alexander urodził się trzydzieści dwa lata temu w małej wiosce w pobliżu Nuln. Jego rodzice prowadzili skromne gospodarstwo, będące tylko cieniem dawnej majętności Arwitzów, którą roztrwonił jego dziad.
Otóż 76 lat temu jego dziad Erwin Arwitz, zamożny szlachcic, w niejasnych okolicznościach poznał Ravea Daff - szalonego mistyka i wróżbitę. Ravey to nakłonił go do podjęcia poszukiwań zaginionego oręża bogów –„Cepa Soli”, który rzekomo miał się znajdować w opuszczonej krasnoludzkiej kopalni. Pomimo, iż Daff słynął ze swego pociągu do alkoholu i wybujałej fantazji Erwin Arwitz mu zaufał, prawdopodobnie tylko dlatego, że byli kolegami od kieliszka. Tak to pijacka wyobraźnia dwóch „poszukiwaczy przygód” doprowadziła rodzinę Arwitzów do nędzy. Dziad Alexandra by sfinansować takie przedsięwzięcie zastawił cały swój majątek i wyruszył w poszukiwaniu zaginionego artefaktu. Na miejscu okazało się, że kopalnia nie całkiem była opuszczona. Zakwaterował się tam oddział Reptilionów.
Cała fortuna Arwitzów w postaci najemników poległa na zawsze w kopalni, za cenę wybicia jaszczurów. Erwin i Rawey jako nieliczni ocalali, spenetrowali kopalnie. W jedynej jeszcze zapieczętowanej komorze odnaleźli Artefakt i mnóstwo skarbów. Arwitz wyszedł na powierzchnię by przyjrzeć się lepiej znalezionemu przezeń korbaczowi.
To uratowało mu życie, gdyż Ravey i garstka najemników którzy pomagali mu zabrać skarby z kopalni została na zawsze w niej uwięziona na skutek tąpnięcia, które sami wywołali swymi krzykami euforii. Erwin sam powrócił do swego majątku, lecz z braku funduszy musiał go oddać. Osiedlił się w małej wiosce gdzie prowadził ubogie acz spokojne życie. Skąd Daff wiedział o krasnoludzkiej kopalni i ukrytym w niej skarbie, już się pewnie nigdy nie dowiemy. Dziad Alexandra odkrył i przetłumaczył sentencję wyrytą runami na trzonku: „By zjednać się z Panem sługa krew jego poznać musi i piętno swe na nim wywrzeć”. Do końca życia Erwin nie odgadł znaczenia tej sentencji.
Po kilkudziesięciu latach cep trafił do rąk młodego Alexandra. Pewnego dnia przyszły mistrz cepa, doskonalił swe umiejętności bojowe. Niestety chwila nieuwagi Arwitza zmieniła na zawsze jego życie. Otóż kolec z głowicy cepa, podczas wykonywanego zamachu paskudnie rozciął policzek Alexandra. W tym samym momencie runy na broni zapłonęły złotym światłem, nastąpiło wypełnienie przysięgi. Od tej pory oszpecony Alexander nabył nadludzkie zdolności w posługiwaniu się tym artefaktem.
Po śmierci rodziców opuścił rodzinną miejscowość, by szukać lepszego źródła dochodów niż małe poletko w biednej wiosce. Po debiucie na arenie walk w Nuln, rozpoczyna swą pracę dla wpływowych person. Nazwanie go najemnikiem lub gladiatorem jest równoznaczne z wyrokiem śmierci, uważa się za człowieka wolnego (ma szlacheckie pochodzenie). Gdy odłoży jeszcze trochę grosza ma zamiar wykupić majątek, który stracił jego dziad.

RASA: Człowiek
PROFESJA: Gladiator*
* Alexander nie posiada konkretnej profesji, jest samoukiem w posługiwaniu się bronią, dlatego nie posiada umiejętności z tej profesji. Nazwanie go gladiatorem ma oznajmiać, iż jest specjalistą w posługiwaniu się bronią i z tego żyje.
URODZONY: W okolicach Nuln
RELIGIA: ULRYKCharakterystyka uwzględnia wyłącznie rozwinięcia cech z obecnej profesji.
(Charakterystyka jest pozbawiona umiejętności profesji)SZ 4
WW 68
US 25
S 6
WT 5**
ŻYW 12
I 54
A 4
ZR 51
CP 39
INT 28
OP 37
SW 65**
OGD 20
** modyfikatory z Korbacza „Cep Soli”
UMIEJĘTNOŚCI:

Broń specjalna: dwuręczna, korbacz.
Bardzo silny
Bardzo wytrzymały
Bystry wzrok
Cichy chód na wsi
Mocna głowa
Oburęczność
Ukrywanie się na wsi
Unik

EKWIPUNEK:

Skórzana katana bez rękawów
Skórzane spodnie
Mocne buty
Opaska na głowę
Solidny płaszcz
Plecak z przyborami podróżnymi
Tabakierka
Korbacz dwuręczny: „Cep Soli”
„CEP SOLI” O+2 WT+1 SW+30
Nóż (za pasem)
Sakiewka (50 – 300 ZK)

valld.
komentarz[2] |

Komentarze do "Alexander Arwitz"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Wiedźmin
   Chart
   Świątynia Upa...
   Zew Krwi
   Biały Płomień...
   Płomienie Smo...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018885 sek. pg: