..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Cierniste Pierścienie


Cierniste Pierścienie to w żeczywistości para bliźniaczych branzolet doskonale pasujących na ręce smagłego wojownika lub elfa. Bransolety te są bardzo stare, wykonano je z brązu i srebra. Powieżchnie zdobią przecudnej roboty grawery i wzory układające się w kształty smoków. Branzolety zakrywają niemal całe przedramie dorosłego mężczyzny/elfa, mimo to są stosunkowo lekkie i wygodne.
Tak wyglądają na pierwszy rzut oka. Nie jest to jednak tylko piękna ozdoba, czy zwykła część rynsztunku.
Tysiące lat temu, podczas wojen krasnoludzko elfich wymysliły i stworzyły je właśnie elfy. Hanowie krasnoludów mieli zwyczaj wyzywać na pojedynki elifich wodziów. I choć elfi wojownicy nie ustępwoali pola krasnalom, często zdażało się, że pojedynki odbywały się na pięści. W takiej konfrontacji słabsze fizycznie elfy nie miały szans z postawnymi i silnymi krasnalami o dłoniach jak bochny chleba.
Dlatego pewien elfi mag, którego imie niknie gdzieś w pomroce dziejów postanowił stworzyć przedmiot, dzięki któremu szanse w pojedynkach bez broni byłyby wyrównane... Tak powstały Cierniste Pierścienie, przez krasnoludy zwane Pierścieniami Hańby.
Podczas jednej z decydujących batalli, pewien swego zwycięstwa krasnoludzki han, Kazak Twardogrzbiety, chcąc upokożyć elfiego wodza wyzwał go na pojedynek. Efli wódz, zdając sobie sprawe z przewagi militarnej wroga zmuszonybył zaryzykować. Wtedy to, jak głosi legenda, do jego namiotu przybył tajemniczy posłaniec i wręczył mu dwie pięknej roboty branzolety, prosząc by założył je podczas walki, a przyniosą mu szczęście. Tak też się stało...
Cios za ciosem, niczym grom spadał na głowę i tors wielkiego hana. Jego zaś, potężne razy, elfi wódz odbijał z dziecinną łatwością. W końcu wyczerpany i obolały krasnolud padł dysząc na kolana. Tak wygrano bitwę o ujście Dol Blanth.


Cechy specjalne:
Branzolety stanowią parę. Pojedyńczo nie dają właścicielowi żadnej mocy. Jednak ten, kto założy obie staje się niezrównanym pięściarzem. Jego ciosy maja niebywałą moc, trafiają niechybnie. Razy wroga zaś, odbija on z łatwością.

Każdego kto nosi branzolety nie dotyczy ujemny modyfikator do obrażeń -4 przy walce bez broni. Dodatkowo otrzymuje on premię +10 do WW (kumuluje się z umiejętnością Bijatyka), oraz +20 przy testach ogłuszania. Dodatkowo parowanie staje się akcją natychmiastową i bohater może wykonać je dowolną ilość razy podczas rundy! Choć nadal nie wolno parować dwukrotnie tego samego ciosu.

Branzolety działają TYLKO podczas walki na pięści. Jesli właściciel dzierży jakąkolwiek broń w dłoniach właściwości branzolet zanikają.
Branzolety są magicznie wzmocnione, mogą więc przyjmować bez uszczerbku nawet potężne ciosy stalowej broni.

Branzolety wykonano na miarę elfią, nie pasują zatem na ręce krasnoludów, gnomów, niziołków, lub wyjątkowo postawnych ludzi. Przyjąc należy, że mogą je nosić tylko elfy i ludze o krzepie nieprzekraczającej 60.

Każdy kto nosi branzolety automatycznie budzi nieufność i wrogość w każdym napotkanmym krasnoludzie.

Branzolety stanowią bezcenny artefakt dla każdego elfa i prawie każdy elf będzie pragnął wejść w ich posiadanie.


Konor.
komentarz[18] |

Komentarze do "Cierniste Pierścienie E2"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Wiedźmin
   Chart
   Świątynia Upa...
   Zew Krwi
   Biały Płomień...
   Płomienie Smo...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.019134 sek. pg: