..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

ZeuglPrzy każdym większym mieście znajduje się wysypisko śmieci. W końcu gdzieś trzeba wyrzucać wszystkie odpadki. Po jakimś czasie kupa resztek po jedzeniu, podartych ubrań, szczątków mebli i Bogowie wiedzą czego jeszcze, jest już tak wielka, a smród tak ogromny, że wszyscy omijają to miejsce z daleka. I dobrze, bowiem wbrew pozorom jest istota, której warunki jakie tam panują odpowiadają. Stworem tym jest Zeugl. Bytuje on w śmieciach, czekając aż jakieś nieostrożne zwierzę, bądź też człowiek, który wyrzucać będzie swoje odpadki, zajdzie za daleko. Wtedy nie ma już ratunku dla takiego kogoś. Zeugl atakuje niezwykle szybko, porywając swoją ofiarę mackami, a resztki po niej powiększają tylko jego legowisko. Nikt nie wie skąd Zeugle się wzięły. Niektórzy powiadają, że jest to efekt spaczenia – jakieś zwierzę przez przypadek natknęło się na tę substancję i tak oto zmieniło się w tą przerażającą bestię. Inna wersja wydarzeń mówi, iż Zeugle powstały w wyniku ewolucji. W takiej kupie śmieci musiało coś żyć, aż w końcu karmiąc się resztkami, zaczęło się rozrastać i coraz lepiej przystosowywać do swojego nowego środowiska. Jeszcze inni twierdzą, że to jakiś szalony mag wyczarował tę istotę, albo słudzy chaosu po raz kolejny dali o sobie znać, chcąc atakować inne istoty na wszelkie możliwe sposoby. Tak, czy siak, nikt pewien swojej koncepcji być nie może i w zasadzie nigdy nie będzie. Zresztą nie warto chyba się nad tym tyle zastanawiać, lepiej pomyśleć o tym jak nie dać się złapać Zeuglowi, a jeszcze lepiej byłoby je powybijać. Nie jest to chyba jednak możliwe, ponieważ ludzkość produkuje tyle śmieci, że w końcu Zeugle, nawet porządnie przetrzebione, odrodzą się i znów będą nękać spokojnych mieszkańców miast.

Wygląd:
Główną częścią Zeugla jest wielki, bulwiasty korpus, który nie ma określonego kształtu. Mniej więcej na środku znajduję się sporych rozmiarów, szeroki otwór, uzbrojony w szereg dużych, ostrych, prostokątnych zębów, którymi rozrywa swoje ofiary. Nad otworem gębowym znajduje się para fosforyzujących, zielono – żółtych oczu. Wbrew pozorom potrafi się całkiem szybko i swobodnie poruszać po wysypisku. Posiada też cztery macki, które nie dość, że potrafią błyskawicznie opleść nieszczęśnika i pociągnąć w stronę szczęki, to jeszcze zakończone są ostrymi kolcami. Warto też zauważyć, że kiedy Zeugl porusza się w śmieciach, wywołuje to fale ciężkiego do zniesienia smrodu, co dodatkowo może otumanić ofiarę. Gdy już jednak uda wam się pokonać Zeugla, przygotujcie się na kolejną falę niezbyt przyjemnego zapachu, a poza tym na to, iż zostaniecie oblani lepką i nieprzyjemną substancją, którą Zeugl wydzieli po śmierci.

Charakterystyka:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
362-331458349-15-33-


Zasady specjalne:
Zeugl w ciągu jednej rundy może wykonać dwa ataki swoimi mackami, które albo atakują przeciwnika, albo próbują go schwytać, by doprowadzić do gęby. Jeśli ofiara jest blisko, to Zeugl może dodatkowo spróbować ją ugryźć swoimi wielkimi zębami. Jeśli komuś uda się odciąć jedną z macek, to wtedy zdolność walki wręcz tego potwora zmniejsza się o 5.

Cechy psychologiczne:
Zeugl nie lubi zbytnio jakiegokolwiek światła, więc zdecydowanie preferuje polowanie nocą, gdyż to jeszcze bardziej zwiększa jego szanse. Jeśli jednak jest zmuszony do szukania ofiar w dzień, albo ktoś walczy z nim z pochodnią, to zmniejsza się jego szybkość i zręczność.


Boromir.
komentarz[15] |

Komentarze do "Zeugl"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Wiedźmin
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Chart
   Świątynia Upa...
   Zew Krwi
   Płomienie Smo...
   Biały Płomień...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.017975 sek. pg: