..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Wróżbita(Profesja zaawansowana)
Wróżbici to ludzie, którzy jak łatwo się domyślić, przepowiadają przyszłość. Wędrują oni po świecie, od wioski do wioski, czasem odwiedzając też miasta i żerując na łatwowiernej ludności. Powodem, dla którego zawsze znajdą oni zajęcie jest niepewność ludzi o przyszłość i chęć jej poznania. Dlatego praktycznie każdy może zostać wróżbitą, ponieważ nieważne jest czy rzeczywiście zna się na tym co robi i mówi prawdę, czy tylko udaje, ponieważ słabo wykształcone osoby i tak będą wierzyć we wszystko co się im powie. Gdy wróżbita przybywa do jakiegoś miejsca, nie ma problemu ze znalezieniem noclegu i wyżywienia, ponieważ każdy wierzy, że udzielenie mu gościny przysporzy rodzinie szczęścia i prestiżu. Ludzie, którzy zajmują się przepowiadaniem przyszłości bardzo często zostają na dłuższy czas w jakiejś wiosce, gdyż klientów jest tam sporo, a do tego nie trzeba płacić za utrzymanie. Wróżbitę bardzo łatwo jest rozpoznać, ponieważ spotkać można go najczęściej na trakcie, podróżującego samotnie i ubranego w znoszony płaszcz oraz podpierającego się kijem, służącym też niekiedy do obrony. Nie ma on jednak zbyt wielu okazji do walki, co spowodowane jest tym, że nie posiada żadnych wartych zrabowania rzeczy. Mimo wszystko, życie wróżbity wcale nie jest takie wspaniałe jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Kiedy ludność odkryje, że jest on oszustem, musi czym prędzej uciekać z wioski, a jeśli sytuacja taka miała miejsce w mieście, to zostanie on najpewniej na długo zapamiętany. W związku z tym każdy tego typu człowiek musi umieć zmienić swój wygląd, by móc bez przeszkód podróżować dalej. Jak więc widać bycie wróżbitą to całkiem opłacalna robota, ale często też niebezpieczna.

Schemat rozwoju:

SZWWUSSWTŻWIACPZRINTOPSWOGD
+2+10+10+20+10+10


Umiejętności:
Aktorstwo
Charakteryzacja
Gawędziarstwo
Urok osobisty
Wróżenie

Przedmioty:
Ubranie
Peleryna z kapturem
Kij
Torba na ramię
Koc

Profesje wejściowe:
Banita
Gawędziarz

Profesje wyjściowe:
Podżegacz
Szarlatan
Wieszczek

Ponieważ wróżyć można na różne sposoby, postanowiłem wprowadzić kilka typów tej profesji, ze względu na rodzaj przepowiadania przyszłości.

1. Wróżenie z ręki
Ludzie ci doskonale znają się na liniach papilarnych dłoni, z których potrafią wyczytać przyszłość. Do wróżenia nie potrzebują więc żadnych specjalnych przyrządów, ani warunków, poza dobrym oświetleniem. Jest to chyba najłatwiejszy sposób na przepowiadanie tego, co ma nadejść.

Dodatkowa umiejętność: Chiromancja
Dodatkowy przedmiot: Brak
Dodatkowe rozwinięcie: Brak
Dodatkowa profesja wyjściowa: Brak

2. Wróżenie z przyrody
Wróżbici ci przepowiadają przyszłość na podstawie różnych zjawisk atmosferycznych, albo poprzez czytanie z zachowania zwierząt. Czasami też, by zobaczyć to, co ma się dopiero stać, używają wnętrzności na przykład królika, bądź ryby. W takim wypadku klient powinien przynieść martwe już zwierzę, które wróżbita rozcina sztyletem, a następnie szuka w jego narządach informacji o tym co ma nadejść. Wróżbici ci mogą też próbować odgadnąć przyszłość patrząc w gwiazdy, do czego używają najczęściej lunety, by lepiej widzieć niebo.

Dodatkowa umiejętność: Astronomia
Dodatkowy przedmiot: Luneta, Sztylet
Dodatkowe rozwinięcie: +10 do OGD
Dodatkowa profesja wyjściowa: Brak

3. Wróżenie z kart i kości
Tego typu wróżbici czytają przyszłość z rzutu kośćmi, bądź też z ułożenia kart. By przepowiadać nadchodzące wydarzenia, potrzebują więc jakiegoś stołu, a także kompletu kości, lub talii kart. Zazwyczaj mają oni swoje własne przedmioty, których używają do wykonywania swej pracy.

Dodatkowa umiejętność: Szulerstwo
Dodatkowy przedmiot: Kości do gry, Talia kart
Dodatkowe rozwinięcie: +10 do ZR
Dodatkowa profesja wyjściowa: Szuler

4. Wróżenie z kuli
Ci wróżbici z kolei, do przepowiadania przyszłości, używają kuli. Może być ona magiczna i wtedy rzeczywiście mają szansę coś zobaczyć. Mogą oni jednak używać zwykłej szklanej kuli, dzięki której łatwiej jest im oszukiwać łatwowierną ludność.

Dodatkowa umiejętność: Brak
Dodatkowy przedmiot: Szklana kula
Dodatkowe rozwinięcie: Brak
Dodatkowa profesja wyjściowa: Brak

Mała zasada dodatkowa:
Jeśli wybierzecie którąś z tych opcji, to żeby nauczyć się pozostałych umiejętności, będziecie musieli zdobyć wpierw wszystkie rozwinięcia, a dopiero potem nauczycie się nowych metod przepowiadania przyszłości, dzięki czemu staniecie się jeszcze lepszymi wróżbitami.


Boromir.
komentarz[21] |

Komentarze do "Wróżbita"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Wiedźmin
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Chart
   Świątynia Upa...
   Płomienie Smo...
   Zew Krwi
   Dzieci Rogate...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.020057 sek. pg: