..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Wasiliew RabcowZdyszany strażnik wpadł do pokoju. Jedną rękę miał zabandażowaną. Przy stole siedziały trzy osoby. Młody, może siedemnastoletni chłopak ubrany w proste ubranie, a obok jego mistrz, starzec w starej wytartej czarnej albie. Naprzeciw nich siedział sołtys. Mężczyzna w sile wieku, rosły i silny, ubrany w skóry i kilka futer.
-Pod kościołem naliczyłem ponad piętnaście truposzy. Nie przedostaniemy się bez walki panie Rabcow.
-Spokojnie Iwanie, nie z takich sytuacji wychodziliśmy cało. Giorgij, pozwól no tutaj. Tak, weź swoją kuszę. Oczywiście nie posługuję się bronią, ale Ty powinieneś z niej zrobić w końcu pożytek. Ku chwale Harr’a. - Najstarszy mężczyzna zwrócił się do swojego młodego pomocnika.
-Mistrzu Rabcow nie wyjdziecie naprzeciw tym szkieletom?- Zdumiony chłopak z niedowierzaniem spojrzał na swojego opiekuna.
-Po co się trudzić i męczyć. Giorgij, widzisz go? Tak, tą postać przy studni. No właśnie, to on. Jegośmy szukali. Nie będzie mi więcej bluźnił smród pod nosem. Poślij mu bełta, jeno traf dobrze, bo na drugi strzał nie będzie okazji. Ten nekromanta musi tutaj sczeznąć. Później odprawimy rytuał aby uzyskał spokój wieczysty, jakby komu przyszło na myśl wskrzeszać tego dupka. - Gieorgij załadował kuszę i podszedł do okna.


Wasiliw Rabcow to jeden z najstarszych ubijców widm, kislevickich zabójców nieumarłych. Nikt nie zna jego prawdziwej historii. Plotki mówią, że zanim dostał się do zakonu Ciornych Ptic był obieżyświatem i odkrywcą, synem wpływowego bojara. To tylko domysły dotyczące przeszłości najsławniejszego egzorcysty Kislevu. To, co o nim wiemy na pewno, dotyczy czasów od opuszczenia murów klasztornych zakonu. Jak wiadomo podróżował on z początku sam, później przygarnął do opieki chłopca imieniem Giorgij. Chodził tak między grodami i wsiami, wypędzając duchy nieczyste z ciał już dawno martwych ludzi. Każda robota jakiej się podjął, była wypełniana solidnie i sumiennie, nigdy się nie omylił. Zyskał sławę gdy oswobodził zamek Vologda z wampirów. Wieść gminna niesie, że wszedł sam do zamku, półnagi odziany w czarne sukno i wilczą skórę, a po dwóch dniach wyszedł ledwo żyw. Ale wampirów już nie było. Wasiliew nigdy nie przyjmował zapłaty, zawsze odchodził zaraz po tym kiedy odpoczął po egzorcyzmach. Kiedy odchodził czasem zostawiał przepowiednie, kilka tajemniczych słów o losie jaki ziści się w danym domu. Z początku nikt nie chciał słuchać starca gdy przepowiedział on najazd z północy. Kiedy Archaon ze swoją demoniczną armią stanął w granicach Kislevu, bojarzy przypomnieli sobie o łysym starcu wyganiającym upiory. On przepowiedział klęski Kislevickie, ale kiedy hordy chaosu plądrowały jego rodzinny kraj, nie można było go nigdzie znaleźć. Mawiają, że zaszył się w klasztorze gdzie szkolił swojego pomocnika i odprawiał rytuały z innymi braćmi o wsparcie dla Kislevu. Gdy po wojnie znów pojawił się na traktach, Stary Wroniec, jak go niektórzy nazywali, był witany niechętnie. Nie przynosił on nigdy dobrych wieści. Jeśli się zjawił w danym mieście znaczyło to, że najlepiej było się wynieść stamtąd miesiąc temu. Był zwiastunem śmierci i nieszczęścia - jeśli przychodził nie proszony. Zdarzało się raz, że ktoś wygonił go ze swego grodu, zanim przystąpił do pracy. Wtedy było jeszcze gorzej… Zadanie nie wykonane przez Wasiliew’a skutkowało powstaniem ożywieńców i nasilonymi atakami wampirów. Rabcow zjawiał się tam gdzie nieumarli mieli się pokazać. Wyprzedzał o jeden krok nekromantów, ale zdarzało się że przychodził za późno.

Wasiliew Rabcow szedł w deszczu w starym zniszczonym płaszczu. Z kapelusza skapywały mu gęsto krople wody. Za nim szedł jego młody pomocnik Griorgij. Przy boku miał miecz, a na plecach po brzegi wypełniony plecak. Egzorcysta szedł przed nim jedynie z torbą i długim kijem, którym się podpierał. Szli traktem zmierzając do Petragradu, a deszcz padał od trzech dni. Byli przemoknięci, ubłoceni, ale mistrz kazał iść dalej. Zatrzymywali się co noc na kilka godzin odpoczynku. Giorgij był przyzwyczajony do szybkiego tempa marszu, ale wciąż dziwował się jak taki stary człowiek jak jego mistrz mógł to wytrzymywać. Weszli na wzgórze. Ich oczom ukazał się Petragrad w oddali. Miasto niszczyły liczne pożary, dym widać było z odległości wielu kilometrów.
-No Giorgij, spóźniliśmy się. Posłałem im gońca z radami dotyczącymi ich cmentarza, ale oni nie chcieli słuchać. Mówili, że to zabytek. Teraz mają swój piękny starożytny cmentarz, pełen zabytkowych nagrobków.


Wasiliew jest spokojny, nigdy się nie unosi. W największym nawet zagrożeniu nie daje się ponieść emocjom, jeśli w ogóle takie w nim zostały. Jego przeszywające i zimne spojrzenie odstrasza każdego. Mimo swojego starczego wieku jest pełen krzepy i niewielu jest takich co na niego podniosło rękę. Ci, co to zrobili, prawdopodobnie ją stracili za sprawą miecza Giorgija. Wasiliew pomaga wszystkim, którzy mają jakieś kłopoty z nieumarłymi. Właściwie nie wygląda to jakby robił komuś łaskę, raczej wypełnia swoją powinność dla Harr’a, swojego patrona. Nienawidzi wszystkich nekromantów, a oczyszczenie z nich Kislevu obrał za swój życiowy cel. Jest bardzo ciekawym rozmówcą, jeśli tylko ma ochotę do dysputy. Historia Kislevu nie ma przed nim tajemnic, zna ludowe podania i tradycje. Ponadto czasem zostawia wieszczbę, zagadkową, niezrozumiałą, ale zawsze prawdziwą.

Wasiliew Rabcow jest niskiego wzrostu, jego okrągłą głowę podkreśla tonsura. Zapadnięte szare oczy na twarzy pełnej zmarszczek wciąż wyglądają groźnie i wzbudzają strach. Egzorcysta zazwyczaj pojawia się w swojej starej i grubej, czarnej albie z kapturem. Rzadziej w płaszczu lub pod skórami. Przez ramię zawsze wisi zawieszona torba z Księgą Zaświatów i licznymi ziołami.

Giorgij to postać równie zagadkowa jak jego mistrz. Jego przeszłości nie zna nikt oprócz samego Wasiliewa. Chłop jak raczej małomówny, więc z początku ludzie mawiali, że z Rabcowem podróżuje niemowa. Kiedy Archaon najechał ziemię Kislevu, Giorgij szkolił się w klasztorze Ciornych Ptic pod okiem swojego mistrza Wasiliewa. Ten młodzieniec zazwyczaj nosi ze sobą dobytek swojego mistrza oraz służy mu mieczem i kuszą. Giorgij ma około siedemnastu lat, jest szczupły, nosi krótko ostrzyżone popielate włosy. Jego smukła twarz zazwyczaj oddaje pokorę i posłuszeństwo swojemu mistrzowi. Nikt tak naprawdę dobrze go nie zna, oprócz ubijcy widm. Giorgij zazwyczaj podróżuje w grubych skórzanych i futrzanych odzieniach, na nogach nosi dobre skórzane buty. Czasem gdy jego mistrz poprosi, gra na swojej cytrze, melodie ludowe swojego ludu. Z rzadka coś zaśpiewa, a kiedy to robi, są to ballady w niezrozumiałym języku, smutne i melancholiczne.

Wasiliew Rabcow

Statystyki:
SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
430303812752595865828433


Umiejętności:
Czytanie i pisanie
Astronomia
Chiromancja
Cichy chód na wsi i w mieście
Czuły słuch
Medytacja
Odporność na Choroby i trucizny
Rozpoznawanie magicznych przedmiotów
Sekretny język klasyczny i druidyczny
Szósty zmysł
Teologia
Ucieczka
Ukrywanie się na wsi i w mieście
Uniki
Widzenie w ciemnościach
Wykrywanie magii
Wróżenie
Zielarstwo
Jeździectwo
Szczęście
Wyzwalanie się z więzów
Warzenie trucizn
Mocna głowa
Rozpoznawanie ożywieńców i roślin
Historia
Wyczucie kierunku

Punkty Magii:
8

Przedmioty:
Księga Zaświatów
Torba
Flaszka gorzałki
15 woreczków z ziołami
5 woreczków z przyprawami
Futrzana maska wilka
Naszyjnik z symbolem Harr’a
Pierścień ubijcy widm
Pudełeczko z pastą do twarzy
Przybory do mycia i golenia

Wasiliew posiada wszystkie para-magiczne zdolności Ubijcy Widm.

Giorgij - pomocnik Rabcowa

Charakterystyka:
SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
452566510542453448564944


Umiejętności:
Celne strzelanie
Cichy chód w mieście i na wsi
Ukrywanie się w mieście i na wsi
Czuły słuch
Czytanie i pisanie
Gotowanie
Historia
Jeździectwo
Krawiectwo
Łowiectwo
Mocna głowa
Muzykalność
Ogłuszenie
Pływanie
Powożenie
Tresura
Posłuch u zwierząt
Rozpoznawanie ożywieńców
Szacowanie
Uniki
Broń specjalna: dwuręczna, parująca: sieci
Tropienie
Uniki
Zapasy
Śpiew

Przedmioty:
Dwa posłania
Kusza z kołczanem bełtów
Miecz długi
Dwa sztylety
12 żelaznych racji
16 złotych koron
Cytra w pokrowcu
Sieć
Lewak
Dwa grube koce
Lina
Kociołek i przybory do gotowania
Złoty naszyjnik na łańcuszku (pamiątka po przodkach)


Diakonis.
komentarz[14] |

Komentarze do "Wasiliew Rabcow"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którym dziale trzeba więcej artykułów?
Bestiariusz
Przygody
Opowiadania
Zdolności
Przedmioty
Profesje
Postacie
Miejsca
Zasady
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Wilkołak
   Elfia Wdzięcz...
   Tworzenie Pos...
   Skarb Piramidy
   Wiedźmin
   Chart
   Świątynia Upa...
   Zew Krwi
   Biały Płomień...
   Płomienie Smo...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.022933 sek. pg: